Jeśli o polityce, to tylko…w Magdalence

Magdalenka to miejscowość w Polsce doskonale znana wszystkim badaczom nauk społecznych i  humanistycznych. Od kilkunastu lat to także nazwa sali seminaryjnej nr 113 w Instytucie Politologii.

Skąd się wzięła Magdalenka? Aranżacji wnętrza dokonali w maju 2012 studenci politologii, którzy pracowali pod opieką dr hab. Marzeny Cichosz. Ściany zdobią kopie plakatów z lat 80. i 90. XX wieku – ich oryginały zgromadzono w Instytucie Politologii. Poza tym w sali znajdują się liczne pamiątki z okresu PRL i wczesnych lat 90. XX wieku, a na filarach podpisy złożyli politycy, którzy gościli na Wydziale Nauk Społecznych: m.in. były prezydent RP Bronisław Komorowski, lider PO Donald Tusk, były premier Leszek Miller czy Janusz Korwin-Mikke. Choć były prezydent RP Lech Wałęsa i były premier Tadeusz Mazowiecki osobiście nie odwiedzili sali Magdalenka, to złożyli podpisy na styropianie, który następnie przyklejono na filarze w Magdalence.

Magdalenka to ulubione miejsce spotkań Koła Młodych Politologów, ale nie tylko – nakręcono w niej także fragment jednego ze spotów reklamowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Magdalenka  jest niezwykle lubiana przez studentów, a także odwiedzających nas gości. W tym roku sala wzbogaciła się o kolejny podpis – byłego ministra finansów i prezesa NBP, prof. Leszka Balcerowicza, który 17 stycznia, w ramach promocji książki ”Odkrywając wolność. W obronie rozumu”, wygłosił wykład na WNS. 

sala Magdalenka w Instytucie Politologii
Sala Magdalenka
Leszek Balcerowicz w Magdalence
prof. Leszek Balcerowicz w Magdalence
Donald Tusk w Magdalence
Donald Tusk w Magdalence

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

logo fundusze europejskie
logo Rzeczypospolita Polska
logo unii europejskiej fundusz społeczny
NEWSLETTER