Studenci NZPS pojadą na badania do Dzikowca Kłodzkiego

28 kwietnia studenci III roku zarządzania projektami społecznymi w trybie niestacjonarnym wezmą udział w wyjeździe badawczym do Dzikowca Kłodzkiego. W ramach przedsięwzięcia studenci spotkają się z Sewerynem Pankiem, prezesem Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże, Wojciechem Kołodziejem, prezesem Centrum Turystyczno-Sportowego w Słupcu oraz Elżbietą Bisikiewicz, kierowniczką Referatu Turystyki i Promocji Gminy  Miejskiej Nowa Ruda.

W trakcie wyjazdu zaplanowano również interesujące atrakcje, w tym m.in. przejazd samochodem terenowym po Torze off Road w Dzikowcu, wspólne ognisko i wizyta w kawiarnio-lodziarni „Biała Lokomotywa”.

Możliwość uczestnictwa w wyjeździe badawczym spotkała się z pozytywnym odbiorem studentów III roku NZPS. – Wyjazd uatrakcyjni nasze zajęcia. Takie empiryczne doświadczanie rzeczywistości daje szersze perspektywy. Zobaczymy w praktyce, jak funkcjonuje aspekt animacyjny. Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach. Również dzięki takim wyjazdom możemy poznać ciekawe miejsca na mapie Dolnego Śląska. – powiedziała Daria Zbylut. Podobnego zdania jest student tego samego kierunku – Damian Wochnik. – Taki wyjazd badawczy to interesujące doświadczenie dotyczące działań animacyjnych różnych podmiotów lokalnych. W tym szerokim spektrum nie zabraknie NGO, JST i przedsiębiorstw prywatnych. Od tego wydarzenia oczekuję możliwości zaobserwowania podejmowanych aktywności w celu aktywizacji społeczności lokalnych– skomentował Damian. Do udziału w wyjeździe badawczym zaproszono również innych studentów z Wydziału Nauk Społecznych.

Wyjazd badawczy związany jest z realizacją kursu Animacji Aktywności Społecznej, opiekunem naukowym jest dr Andrzej Ferens z Instytutu Politologii.

Nie  jest to pierwsza tego typu inicjatywa. W 2023 roku – w ramach kursu z zarządzania rozwojem regionalnym i lokalnym – studenci odwiedzili Krainę Wygasłych Wulkanów.

Autorzy tekstu:

Paweł Skorb
Diana Lisowska-Panek

studenci ZPS

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

logo fundusze europejskie
logo Rzeczypospolita Polska
logo unii europejskiej fundusz społeczny
NEWSLETTER